دانلود کتاب لک لکی در کار نیست

  • نویسنده : روبی هریس
  • مترجم : حسام حسین زاده
  • تعداد صفحات : 62 صفحه
  • حجم : 11.15 مگابایت
  • مترجم : حسام حسین زاده
  • تعداد صفحات : 62 صفحه
  • حجم : 11.15 مگابایت

معرفی کتاب لک لکی در کار نیست :

کودکان همواره کنجکاو به دانستن آن هستند که از کجا آمده و چگونه متولد شده‌اند. آنها می‌خواهند در مورد بدن خود آگاهی کسب کنند و تفاوت‌ها را بشناسند. با وجود اینکه طبق کنوانسیون حقوق کودک، کودکان حق آزادی بیان که شامل جستجو  و دریافت اطلاعات نیز می‌شود را داشته و اطلاعاتی که به ارتقاء بهداشت و سلامت روحی و جسمی کودکان کمک می‌کند، باید در اختیارشان قرار گیرد؛ همچنان کودکان بسیاری از کسب آگاهی در مورد سکسوالیته و مسائل مرتبط با آن محروم مانده‌اند.

کودکان گاه با سوالات خود و به امید گرفتن پاسخ پیش بزرگترها می‌روند، اما شرم و ناآگاهی بزرگسالان و یا نبود مواد آموزشی لازم در این زمینه، کودکان را بی‌پاسخ می‌گذارد. کتاب لک لکی در کار نیست با زبانی ساده مسائل مربوط به تولید مثل و باروری، نحوه تولد، بلوغ، تفاوت جنس‌ها و تفاوت تماس‌ها و همچنین انواع خانواده را برای کودکان شرح می‌دهد.

کتاب شامل ۲۳ موضوع با عناوین زیر است : 

۱. پرسش‌های بسیار  ۲. دختران این کار را می‌کنند، پسران آن کار را می‌کنند  ۳. مشابه؟ متفاوت؟  ۴. از پا تا سر  ۵. از سر تا پا  ۶. آنچه پسران دارند  ۷. آنچه دختران دارند  ۸. دختران رشد می‌کنند، پسران رشد می‌کنند  ۹. تخمک‌های بسیار اسپرم‌های بسیار  ۱۰. لک لکی در کار نیست  ۱۱. شنای بزرگ  ۱۲. بزرگ شدن بچه‌دان  ۱۳. از نقطه‌ی کوچک تا هندوانه  ۱۴. طناب پیچ‌خورده  ۱۵. همه روز! همه شب!  ۱۶. پسر؟ دختر؟ یک بچه؟ دو تا یا بیشتر؟  ۱۷. این بچه است!  ۱۸. تولد مبارک!  ۱۹. نوازش و بوسه  ۲۰. همه‌‌ی انواع خانواده  ۲۱. لمس‌های مجاز، لمس‌های غیرمجاز  ۲۲. دختران، پسران، دوستان  ۲۳. بزرگ شدن

حواشی کتاب :

محمد ناصری در رابطه با شایعه تدریس کتاب لک لکی در کار نیست با مجوز آموزش و پرورش در مدارس، اظهار داشت: با صراحت اعلام می‌کنم شورای ساماندهی کتاب تاکنون چنین کتابی را دریافت نکرده است و البته با توجه به شاخص‌های استاندارد تعیین شده در دبیرخانه ساماندهی کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی، چنین کتابی هرگز قابل تأیید نخواهد بود.

4.8 (96.75%) 246 رای
خبرنامه

برای اطلاع از جدیدترین کتاب های رایگان منتشر شده در میهن پی دی اف، ایمیل خود را وارد کنید :